Novinky

Areál bývalého opravárenského závodu se mění v moderní čtvrť

30. 08. 2022  Olomoucký deník - Daniela Tauberová, titulní strana a strana 3

V lokalitě na Šibeníku v Olomouci postavil developer první tři bytové domy. Další chce začít stavět příští rok na jaře.

Olomouc – V moderní městskou čtvrť se mění bývalý areál opravárenského závodu na Šibeníku v Olomouci.

V lokalitě mezi ulicemi Na Šibeníku a třída Míru postavil developer první tři bytové domy a další čtyři již v rámci druhé etapy chce začít stavět na jaře příštího roku. V jižní části otevřel novou prodejnu řetězec Lidl.

Šestý olomoucký Lidl vyrostl v areálu bývalého podniku AOZ jako novostavba za sportovní halou v doposud uzavřeném prostoru, který se tím pěším zpřístupnil z třídy Míru i ulice Na Šibeníku.

Mezi obchodem a historickým objektem s lékařskými ordinacemi vzniklo parkoviště o kapacitě 97 parkovacích míst s dopravním napojením na třídu Míru.

Developer, teplická společnost JTH Holding, představil ambiciózní projekt přestavby rozsáhlého areálu před více než pěti lety. Na jaře 2016 se pustil do vyčištění plochy od starých objektů a chystal výstavbu.

Tehdy se ozvali sousedé z protějších bytových domů, kteří se obávali zejména plánovaného dopravního napojení na třídu Míru kolem sportovní haly. Odvolali se kvůli tomu proti stavebnímu povolení, ale s námitkou u krajského úřadu neuspěli.

Developer již v lokalitě úspěšně zkolaudoval tři bytové domy postavené v letech 2019 až 2021, ve kterých nabídl 181 bytů. V rámci nové etapy bydlení chystá dalších 268 bytů.

"Prostorový koncept je založen na čtyřech domech o čtyřech nadzemních podlažích. Společně tak s domy první etapy vytvoří atmosféru moderní městské čtvrti," přiblížil na internetových stránkách projektu.

Předpokládaný začátek výstavby této druhé etapy je jaro roku 2023. Počátkem srpna již developer zveřejnil předprodejní nabídku.

"První majitelé se budou moci do svého nového domova nastěhovat v zimě 2025," avizuje společnost JTH Estate, která je součástí skupiny JTH.

Byty Šibeník / Novinky